Aktualitet

Duka mbledh presidentët e Superiores, pritet data e rifillimit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:17 - 12/05/20 |
mapo.al

Federata Shqiptare e Futbollit po bën gjithçka për rikthimin e futbollit në Superioren shqiptare. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka thirrur në një mbledhje ditën e nesërme të gjithë presidentët e klubeve.


Një ftesë që nuk do të jetë rutinë, por shumë e rëndësishme, pasi do të përcaktojë fatet e sezonit të ri. Kjo Federata ka dalë me komunikatë zyrtare për rifillimin e kampionatit, ndërsa duket se masat do t’i bëhen të ditura dhe klubeve.


Kjo mbledhje vjen pas punës së kryer nga FSHF për përgatitjet për rifillimin e garës futbollistike në vend. Ekspertët mjekësorë të Federatës kanë përgatitur një protokoll mjekësor i cili është konsultuar me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në dy takimet e zhvilluara në ditët e fundit”, – shkruhet në deklaratën e FSHF-së.

Lexo edhe :  Mbledhja në seli - Demokratët me gishtat lart, të qeshur por edhe të zymtë
1

Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas