Aktualitet

Duke bëre tre-hapëshin, “Mbreti” James merr një shuplakë kokës (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:02 - 11/01/21 |
mapo.al

DeMarcus Cousins nuk po kalon një periudhë të mirë në NBA.4 herë pjesëmarrësi në Ndeshjen e Yjeve (All Star Game) ka një mesatare prej 5,8 pikësh dhe 5,8 topash në tabelë me Houston Rockets, ndërkohë që vijon të jetë problematik në parket.


Të dielën, ndaj Los Angeles Lakers, Cousins u bë protagonist i një faulli flagrant ndaj “Mbretit” LeBron James, duke u përjashtuar nga arbitrat për herë të dytë në këtë sezon.
Në fillim të periodës së dytë, James po i vërsulej koshit, kur Cousins e goditi fort me shuplakë në kokë, duke e hedhur në tokë.Edhe pse dukej qartë që goditja nuk ishte me qëllim, rregullorja e NBA nuk i fal ndërhyrje të tilla të gabuara.


 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas