Aktualitet

Dule në Bularat: E vërteta mund të vonojë, por…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:03 - 08/11/18 |
mapo.al

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule ishte në Bularat, ku foli në greqisht dhe në shqip për gazetarët, duke thënë se e vërteta për vrasjen e Kostandinos Kacifas duhet të çohet deri në fund.“Jemi sot në radhë të parë në këto momente që janë momentet e varrimit dhe si pasojë janë të shenjta.


Jemi këtu për të ndarë dhimbjen me gocën e Kostandinos, me mamanë, babin dhe gjithë komunitetin. Jemi këtu për të shprehur nderimin ndaj të ndjerit, por edhe vendosmërinë që e vërteta duhet të ndriçohet deri në fund.
Transparenca e kësaj çështje, zbardhja e saj është me rëndësi jetike. Ajo mund të vonojë, por natyrisht nuk do të humbasë”, tha Dule në shqip.1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas