Aktualitet

Durrës/ Lëshuan alarmin “SOS” pasi u fik jahti, shpëtohen 7 turistë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:16 - 14/08/19 |
mapo.al

Roja bregdetare në Durrës ka arritur të shpëtojë 7 turistë italianë.


Ata lëshuan alarmin “SOS” 5 milje larg Portit të Durrësit, pasi jahti i tyre pësoi fikje të motorit për shkak të motit, i cili u shoqërua me erë dhe furtunë.


Jahti është ankoruar në mbrëmje në Portin e Durrësit. Mësohet se turistët ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.
Etiketa: , ,

Pas