Aktualitet

Rrjetat e peshkatarëve nxjerrin trupin e pajetë të një njeriu

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:03 - 09/11/19 |
mapo.al

Një kofomë e dekompozuar është gjetur mëngjesin e sotëm, rreth 6 milje nga Bishti i Pallës në Durrës. Trupi i pajetë ka rënë në rrjetat e peshkatarëve, të cilët kanë qenë duke peshkuar në 70 metra thellësi, në det.


Kufoma është gjetur nga peshkarexha ‘Primo’ teksa kthehej nga gjuetia e peshkut. Pasi kanë pikasur kufomën personat që ishin në peshkarexhë e kanë marrë dhe e kanë nxjerrë në breg.


Ndërkohë që pritet të bëhet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar identitetin dhe shkaqet e vdekjes.


 


Durrës/ Informacion Paraprak.

Më datë 09.11.2019, rreth orës 06:30, në lagjen nr.15 Durrës, në vendin e quajtur Bishtpallë, në det rreth 8.5 milje larg bregut, nga një peshkarexhë , është gjetur një trup njeriu i dekompozuar.

Nuk mund të saktësohet, seksi dhe mosha, mbasi është i përzier me mbeturina bimore.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e kufomes dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.


Etiketa: , , ,

Pas