Aktualitet

Durrës/ Tregtonin pa liçencë telefona celularë, procedohen penalisht 4 persona

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:07 - 09/07/20 |
mapo.al

Katër persona janë proceduar penalisht nga policia e Durrësit, pasi në lagjen nr.11 të qytetit tek sheshi “Pranvera”, tregtonin pa liçencë dhe pa dokumentacionin përkatës telefona celularë dhe aksesorë të ndryshëm.


Ata janë:


A.B., 44 vjeç, E.S., 44 vjeç, D.S., 31 vjeç dhe B.B., 45 vjeç, banues në Durrës.


Të sipërpërmendurit do të procedohen për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”.


Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Etiketa:

Pas