Aktualitet

Durrës, tritol makinës, shpetojnë personat që ndodheshin brenda


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:12 - 15/03/13 |
mapo.al

Një makine “Range Rover” i është vënë një sasi dinamiti dhe është shpërthyer ditën e sotme në qytetin e durërsit. Ngjarja ndodhi pranë një kompleksidownload (11) tek Ura e Dajlanit në Durrës.  Në momentin e shpërthimi në automjet ndodheshin dy persona të cilët fatmirësisht nuk kanë pësuar lëndime. Sipas policisë  automjeti është në pronësi të shtetasit Vilson Traga, kushëri i Leonard Traga, i arrestuar si autor i një vrasje në muajin korrik të vitit 2012. Dinamiti nuk ishte vendosur mirë, ndaj gjatë ndezjes së automjetit ka shpërthyer duke rënë nga mjeti “Range Rover-i”. Policia është duke hetuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes. 


1Pas