Aktualitet

Durrës/ Zhduket pronari i pallatit të dëmtuar, banorët në protestë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:04 - 13/12/19 |
mapo.al

Plot 205 familje të një pallati në lagjen nr. 17 protestojnë paraditen e sotme para Bashkisë. Familjet kërkojnë zgjidhje nga shteti pasi ndërtuesi është zhdukur.


Banorët e pallatit kërkojnë zgjidhje pasi kryeministri Rama ka thënë se ndërtuesit duhet të bëjnë riparimet, ndërkohë ndërtuesi i pallatit është zhdukur.Nga tërmeti i 26 nëntorit u shkatërruan dhjetra pallate si dhe godina të tjera si dhe humbën jetën 51 vetë.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas