Aktualitet

DW citon kryepolicin bullgar: Viktimat, shumica shqiptarë të MV


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:32 - 23/11/21 |
mapo.al

Dojçe Welle duke raportuar për aksidentin tragjik 30 kilometra larg Sofjes, ka cituar kryepolicin e Bullgarisë, i cili është shprehur se 50 pasagjerë ishin shqiptarë të Maqedonisë së Veriut, ndërsa dy shoqerët, ishin me kombësi maqedonave.


Nuk ka ende një konkluzion zyrtar për shkaqet e aksidentit tragjik, ku mes viktimave ka edhe 12 fëmijë.


Pistat janë se autobuzi mund të ketë patur një defekt teknik, pasi një shpërthim është dëgjuar, sipas të mbijetuarve.Por po ashtu, dyshohet edhe për një përgjumje të shoferit.
Përplasja fatale ka ndodhur pak pas orës 2 të mëngjesit.“Informacioni paraprak tregon se 52 pasagjerë ishin duke udhëtuar në autobus, përfshirë edhe dy shoferët me kombësi maqedonase, dhe 50 udhëtarë me kombësi shqiptare”, ka thënë Shefi i Policisë Kombëtare, Stanimir Stanev, i pyetur nga D.W.

3


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas