Aktualitet

Dy gjoba nga policia, Basha: Hakmarrje, s’më bëjnë dot pis

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:25 - 16/05/20 |
mapo.al

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, e konsideroi “hakmarrje nga qeveria” vendosjen e dy gjobave ndaj tij dhe heqjen e patentës, pasi u akuzua se nuk respektoi masat e distancimit social.


Lideri i opozitës u shpreh se ka respektuar distancimin social, ndërsa ironizoi se disponon 6 patenta.


“Është thjesht hakmarrje, pasi kam respektuar një më një rregullat e COVID-19. Të jeni të sigurt se mua nuk më bën pis dikush që ka marrë namim tashmë si kreu i një qeverie të delegjitimuar. Po… kam 6 patenta“, tha Basha.


Këto deklarata Basha i bëri në emisionin “Kjo Javë” me gazetaren Nisida Tufa në News 24.


LEXO EDHE: 

Basha: Teatri duhet restauruar, nuk do lejojmë shembjen


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas