Aktualitet

Dy koalicionet – Mapo nesër: Skema e zgjuar e Opozitës për të ardhur në pushtet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:32 - 25/02/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus kompozimin elektoral të Opozitës së Bashkuar në zgjedhjet e 25 prillit.

Shkuarja në zgjedhje me dy koalicione e maksimalizon bazën e votave dhe të mbështetjes.


Me daljen e LSI më vete, është siguruar një pol ku do të shkojnë socialistët dhe të majtët e zhgënjyer, të cilët për arsye ideologjike nuk do të mund të votonin dot PD.
Nga ana tjetër, koalicioni i zgjeruar i Bashës dhe alternativa që po paraqet, adreson çdo grupmoshë dhe çdo qytetar në vend.


Me këtë skemë opozita pritet të sigurojë një fitore të qartë e të pastër më 25 prill.


Gjithashtu në munrin e nesërm të gazetës Mapo do të gjeni analiza, komente të çështjeve të vendit, rajonit dhe botës.

Lexo edhe :  Celibashi paralajmëron komisionerët: S'do tolerojmë, do përballeni me sanksione

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas