Aktualitet

Dy muaj nga përmbytjet, Venecias i dalin themelet (FOTO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:28 - 14/01/20 |
mapo.al

Zbatica ka bërë që kanalet në Venecia pothuajse të thahen, vetëm dy muaj pasi përmbytjet e rënda goditën qytetin italian, duke shkaktuar mbi 1 miliard euro dëme.Venecia përjetoi nivelet e saj më të larta të ujit në 50 vitet e fundit, ndërsa tashmë gondolat dhe varkat kanë mbetur të bllokuara në qytetin me kanalet e famshëm të thara e të mbushur me baltë.


<
>
Venecia Venecia1 venecia3 Venecia4 Venecia5 Venecia6 Venecia7 Venecia8 venecia9

Uji arriti kulmin 45 centimetra nën nivelin e detit pasditen e së hënës, duke e bërë ta pamundur lundrimin në disa zona të Venecias.Në fotografitë e shpërndara në rrjetet sociale duke kanalet e thara, me anijet e mbetura në baltë.

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas