Aktualitet

Dy mungesa big dhe emra surprizë, lista e plotë e Topit të Artë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:39 - 21/10/19 |
mapo.al

Puzzle është plotësuar dhe France Football ashtu siç kishte paralajmëruar ka publikuar listën e 30 emrave që do të luftojnë për Topin e Artë. Emri që mungon është braziliani Neymar, ndërsa nuk mungojnë pretendenetët si Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Virgil van Dijk.


Premier League pas sezonit fantastik që mbylli me dy finaliste në Champions dhe City-n e rekordeve ka shumë lojtarë të nominuar, ndryshe nga Reali që ka më pak, shumë më pak.Mungon fituesi i sezonit të kaluar Luka Modric. Kroati nuk bën pjesë në listën e reduktuar, pasi Reali përjetoi një sezon skandaloz. Mahrez është pjesë e më të mirëve dhe ka ndikuar shumë Kupa e Afrikës e fituar nga Algjeria.


Lista e plotë 

Lionel Messi
Antonie Griezmann

Kevin De Bruyne
Riyad Mahrez
Kalidou Koulibaly

Virgil van Dijk
Bernardo Silva

Heung-min Son
Robert Lewandowski
Roberto Firmino

Kylian Mbappe
Trent Alexander-Arnold
Donny van de Beek
Pierre-Emerick Aubameyang
Marc-André ter Stegen
Sadio Mane
Sergio Agüero
Frenkie De Jong
Hugo Lloris
Dusan Tadic.

Cristiano Ronaldo
Alisson
Matthijs de Ligt
Karim Benzema
Georginio Wijnaldum./TS/


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas