Aktualitet

Dy shqiptaret në Itali denoncojnë të atin: Na përdhunoi për vite me radhë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:29 - 24/06/21 |
mapo.al

Një 56-vjeçar me origjinë shqiptare me banim në Gorgonzola, u arrestua për keqtrajtimin e gruas dhe dhunë seksuale ndaj dy vajzave të tij. Mediat italiane kanë publikuar detaje tronditëse lidhur me rastin në fjalë, ku i arrestuari akuzohet se ka përdhunuar vajzat e tij kur ishin 4 dhe 5 vjeç dhe vazhdoi për vite me radhë.


Pasi u përball me akuzat, 56-vjeçari shqiptar u la në burg nga gjykata deri në pritje të vendimit përfundimtar për të. Mësohet se pas një grindjeje tjetër të ashpër, të shkaktuar për arsye ekonomike, vajza e madhe, tani 29 vjeç, shkoi për të denoncuar babanë te karabinierët.


Nga atje doli e gjithë historia: dhuna seksuale e vuajtur nga babai në vitet midis 1999 dhe 2002, ose nga kur ajo ishte 5 vjeç deri në moshën 8 vjeç. Po ashtu ajo denoncoi edhe përdhunim kundër motrës së saj të vogël që ishte 4 vjeç, që vazhdoi nga 2004 në 2013.

Lexo edhe :  Itali/ Vaksina me detyrim për të gjithë të punësuarit në publik dhe privat


Sipas hetimit, burri i varur nga alkooli dhe bixhozi, pa një punë të qëndrueshme, kërcënonte vazhdimisht dy vajzat dhe nënën e tyre me vdekje dhe i rrihte me shkelma dhe grushte.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas