Aktualitet

Dy vite nga zjarri/ Katedralja e Notre Dame do hapet në 2024, por pa çati


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:08 - 15/04/21 |
mapo.al

Katedralja e Notre Dame në Paris do të rihapet në vitin 2024, pas zjarrit që e dogji dy vite më parë.

Deri më tani janë shpenzuar plot 165 milionë euro, por restaurimi nuk ka filluar ende.


 

Duket se Katedralja do të hapet vitin e Lojërave Olimpike që do të zhvillohen në Paris, ndërkohë që sot bëhen plot dy vite nga ngjarja që pikëlloi Francën dhe gjithë botën.Pavarësisht se duhen edhe 3 vite që Notre Dame të rihapet, sërish ajo do të jetë pa çati pasi kjo e fundit kërkon më shumë kohë.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas