Aktualitet

Dy zhytës bllokohen në një shpellë nënujore

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 09:25 - 25/08/19 |
mapo.al

Dy zhytës janë bllokuar në një shpellë nënujore prej mesditës së të shtunës në një zonë detare në perëndim të ishullit Sokastro, afër Karpathos ku ata ishin zhytur nën ujë.
Zhytësit, raportohet se janë një çek dhe një iranian, 60 dhe 35 vjeç. Me ta ishte dhe një shtetas i dytë çek, i cili njoftoi autoritetet pasi miqtë e tij nuk dolën nga uji.


Zhytësit dyshohet se janë bllokuar në një shpellë nënujore në perëndim të ishullit.
Për kërkimin e tyre janë angazghuar autoritetet portuale, një anile lundruese dhe një grup zhytësish privatë. Moti në zonë është i mirë.

Etiketa:

Pas