Aktualitet

Dyshime për ndeshjen mes Bylisit dhe Tiranës, reagon FSHF
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:43 - 03/07/20 |
mapo.al

Federata Shqiptare e Futbollit njofton median dhe opinionin sportiv, se menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Bylis – Tirana (2-1), e vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë, ka kërkuar informacion nga kompania “Sport Radar” nëpërmjet UEFA-s, për të mësuar nëse ka pasur baste të dyshimta për këtë takim.Federata bën me dije se, ka nisur hetimin për këtë çështje dhe po grumbullon materialet e nevojshme dhe do te ketë vendimarrje, në rast se do të ketë prova.


Gjithashtu, FSHF prej kohësh e ka bërë të qartë qëndrimin e saj të prerë kundër këtij fenomeni tejet të dëmshëm për futbollin dhe paralajmëron edhe një herë klubet se do të përballen me masa të rrepta dhe sanksione ekstreme, deri në përjashtim nga aktiviteti, në rastet kur akuzat për trukim do të provohen.

Lexo edhe :  Fitore në frymën e fundit - Vllaznia mposht Bylisin dhe shkëputet në renditje


1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas