Aktualitet

Dyshimi, policët sot pa numër dhe emër

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:41 - 17/05/20 |
mapo.al

Po denoncohet gjithnjë e më shumë fakti se policët që shërbyen sot për të zbrapsur e dhunuar aktivistët, artistët dhe protestuesit në mbrojtje të Teatrit, ishin pa numër identifikimi dhe pa emër, të dhëna që i kanë normalisht të stampuara në uniform.


Këtë e bën të ditur avokati i njohur Jordan Daci në një prononcim për mediat. Ai thotë se policët kanë qënë pa numër identifikimi dhe kanë ushtruar dhunë jo-proporcionale.


Por e denoncon në një status në FB edhe Aranita Brahaj, shefe e Open Data. Brahaj thotë se kjo e bën operacionin policor të paligjshëm. Ajo pyet se kush e ka firmosur këtë aksion anonim?


 


 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas