Aktualitet

Dyshohet për helmim, fluks qytetarësh në spitalin e Krujës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:25 - 25/10/21 |
mapo.al

Mbi 50 persona, kryesisht mosha të reja janë paraqitur në urgjencën e spitalit të Krujës me diarre dhe të vjella.


Raportohet se pesë prej tyre janë në gjendje më të rënduar dhe ndodhen të shtruar, ndërsa të tjerët kanë marrë ndihmën e parë dhe janë dërguar në shtëpi.


Qytetarët e alarmuar dyshojnë se janë helmuar nga uji i pijshëm.Ndërkohë, për të zbuluar nëse shkak për helmimet është bërë apo ju uji i pijshëm, epidemiologët e Krujës kanë ndërguar në ISHP mostra në Tiranë për t’u kryer analizat bakteriologjike.
1
Etiketa: , , , ,

Pas