Aktualitet

E BUJSHME – Refuzoi 8 mln € nga Milani, Donaruma do të përfitojë më pak me PSG


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:04 - 24/07/21 |
mapo.al

Një lajm i bujshëm po qarkullon për ish-portierin e Milanit, Donaruma. Sipas asaj që raporton prestigjiozja franceze “L’Equipe”, portieri i cili u shpall kampion Europe me Italinë në EURO 2020, do të përfitojë tek PSG pagë më të ulët se sa i kishte kërkuar Milanit.


Sipas prestigjiozes franceze, ai do të përfitojë 7 milionë euro neto nga 8 milionë euro që i kishte kërkuar Milanit për rinovimin e kontratës.


Të paktën për momentin Donaruma do të përfitojë më pak se Kejlor Navas, i cili ishte portieri titullar i parizienëve në sezonet e fundit dhe i cili vetëm disa muaj më parë rinovoi deri në 2024 për 12 milionë euro, rreth 8,2 milionë euro neto falë ndihmës fiskale nga i cili përfiton si rezident i ri në Francë, diçka që italiani nuk mund ta bëjë akoma.1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas