Aktualitet

‘E dhunoni opozitën sistematikisht’/ Gjekmarkaj-Ballës: Nënshkruat marrëveshje natën, e prishët ditën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:37 - 21/09/20 |
mapo.al

Analisti Agron Gjekmarkaj e ka konsideruar një rrëmujë totale mënyrën se si mazhoranca po kërkon listat e hapura. Në panelin e të ftuarve në Open, ai tha se listat jo vetëm që nuk janë hapur, por janë bërë rrëmujë. Sipas Gjekmarkajt ndryshimi i Kushtetutës është bërë për t’i prishur punë opozitës me koaliconet.


Gjithashtu në studion e ‘Open’ u zhvillua dhe një debat mes analistit Agron Gjekmarkaj dhe Taulant Ballës. E gjitha nisi kur Gjekmarkaj foli me tone të ashpra ndaj sistemit që ka servirur Partia Socialiste.


Pjesë nga debati:Gjekmarkaj: Listat janë më të mbyllura se kurrë. Nuk e di se si keni guxuar ta bëni këtë. Kjo është një gënjeshtër e madhe publike dhe ju tentoni ta shisni si modernitet. Ju treguat se nuk jeni të aftë të bëni marrëveshje. E dhunoni opozitën sistematikisht.


Balla: Më vjen keq kur linja e partisë të verbon.


Gjekmarkaj: Unë nuk jam me askënd.

Balla: Po ti po flet në emër të tij.

Gjekmarkaj: Unë po gjykoj nga pozicioni im. Treguat se nuk mund të negocioni me opozitën. Keni krijuar një gënjeshtër dhe një sistem krejt të njëashëm. I prishët rregullat e lojës.

Balla: Keni dëgjuar përrallat e Lulit për listat. Kjo që thua që nuk bëjmë marrëveshje me opozitën, bie sepse bëmë marrëveshjen e 5 qershorit.

Gjekmarkaj: E prishët atë marrëveshje. E nënshkruat natën vonë dhe prishtët ditën.

LEXO EDHE: 

Balla: Listat janë hapur, u bazuam në shembujt e huaj

‘Gënjeshtër e madhe’ – Gjekmarkaj: Listat s’janë hapur


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas