Kryesore, Weekend

E diela një ditë me diell, por ja zonat ku pritet të bien shirat…

Meteorologët parashikojnë se dita e diel, 8 korrik 2018,  moti do të jetë diell  ne zonën bregdetare dhe vranësira mesatare në relievet malore  ku në orët e mesditës do të pasohen nga rreshje shiu.


Era do të jetë  me drejtim veriperëndim (NW)  me shpejtësi  7-10 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës 2-3  me lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur.

Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat në min dhe max:
Zonat  malore         16/28°C
Zonat e  ulëta           20/31°C
Zonat  bregdetare    19/31°C

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas