Politika

E enjtja e fortë politike, vijon e nxehtë në debatet e darkës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:01 - 31/01/19 |
mapo.al

Sot ishte një nga të enjtet më të nxehta politike të muajve të fundit. Debati në Parlament, i pati të gjitha, akuza, denoncime, britma, sharje.


Raporti i Zërit të Amerikës për përfshirjen e krimit në blerje vote, dhe një argument perfid që po gumëzhin prej ditësh me lidhje prapë me Uashingtonin, që flet për ndalim vizash nga SHBA, sollën pikën e vlimit në përplasjet qeveri-opozitë në Kuvend.


Këto tema të nxehta priten të trajtohen edhe sonte në debatet e forta që nisin në orën 21:00. Po ashtu, u shtohet këtyre dhe nje temë tjetër delikate që ka prodhuar kundërshti të mëdha, çështja e kufinjve të Kosovës, ku Presidenti Thaçi do të jetë prezent në TPZ të Ylli Rakipit./Gazeta Mapo/Lexo edhe :  '16 mijë humbje jete'/ Replika Manastirliu-Basha: Po hidhni vallen e vdekjes

 
1
Etiketa: , , , ,

Pas