Sport

E kërkon gjithë Europa, Roma gati për të transferuar këtë super sulmues


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:22 - 29/05/18 |
mapo.al

Roma është shumë pranë marrëveshjes për të transferuar dy super talentë.


Bëhet fjalë për “yjet” e Ajaxit, Justin Kluivert dhe Hakim Ziyech të cilët pas një sezoni të shkëlqyer po kërkojnë të transferohen në një klub të madh evropian, shkruan “Football-Italia”, raporton SYRI.net.


Ajax me shumë gjasa pritet t’i hapë dyer e transferimit djalit të Patrick Kluivert që e ka shprehur hapur largimin nga Holanda.Ende nuk bëhet me dije shuma që pritet të shpenzojë Roma për këta dy ‘yje’.
 1


Etiketa: , , , , ,

Pas