Bota

E masakrojnë në mes të rrugës vetëm se ishte transgjinore


               Publikuar në : 21:45 - 15/04/19 |
mapo.al

Një transgjinore është rrahur keq nga disa të rinj në Dallas të Teksasit (SHBA). Sulmi ndaj 23-vjeçares Muhlaysia Booker ndodhi në mes të rrugës.  Agresorët përdornin fjalë fyese dhe homofobike ndaj saj, ndërkohë që e shtrinë në tokë duke e goditur me shkelma e grushta.


Policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje që ndodhi në një parking makinash në SHBA.


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas