Kronika

E mbijetuara e aksidentit tragjik, 3-vjeçarja ka shpresë për jetën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:38 - 18/01/21 |
mapo.al

Mapo u interesua sot lidhur me gjendjen shëndetësore të vajzës së vogël të familjes Avdijaj nga Kosova që u aksidentua të Enjten e kaluar në “Rrugën e Kombit”, një perplasje fatale ku humbën jetën 4 prej tyre.Sipas burimeve për Mapo, 3-vjeçarja ndodhet në reaminacion.


Lajmi i mirë është se ajo nuk ndodhet në intubim.
Në gjendjen e intubimit vendosen pacientet që kanë probleme respiratore, kardiake ose të lidhura me mosfunksionimin e trurit.“Si e përgjumur”, thonë mjekët kur e përshkruajnë situatën e saj.


Shpresat janë të shumta që pas atij aksidenti tragjik të ketë ndodhur një mrekulli e vajza e mitur të ketë mbijetuar dhe të gezojë shendet të plotë.

LEXO EDHE:

E rëndë në Rrugën e Kombit, shuhet familja kosovare, mes tyre 2 fëmijë 

2


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas