Aktualitet

E paprecedent në Superligë/ Tifozi futet në fushë, tenton të sulmojë gjyqtarin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:29 - 19/09/21 |
mapo.al

Ulpiana ka marrë fitoren e parë në Superligën e Kosovës, teksa mposhti me shumë vështirësi Gjilanin në fushën e kësaj të fundit me shifrat në sfidën e vlefshme për javën e 5-të.


Një takim që i pati të gjitha, golat, tensionin si dhe situatat e pakëndshme.


Momente tensioni në stolin e Gjilanit, ishte momenti kur u ndëshkua me të kuq Agim Maliqi, ndihmësi i trajnerit, Ismet Munishit. Më pas, Santos përsëriti penalltinë, ku edhe shënoi, duke dërguar shifrat në 1-2.Pas golit të Santos, tifozeria vendase nuk u përmbajt dhe një prej tyre u fut në fushë duke tentuar të sulmojë gjyqtarin e ndeshjes, Lirim Jasharin. Ndërhyrja e Policisë ishte e shpejtë dhe u shmang përplasja fizike mes tyre.33
Etiketa:

Pas