Bota

E papritur, shkarkohet ministri i Brendshëm               Publikuar në : 17:16 - 15/10/18 |
mapo.al

Partia e Behgjet Pacollit ka konfirmuar shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Bejtush Gashi. Ky i fundit është shkarkuar nga detyra e ministrit për shkak se gjatë kohës sa ka qenë në krye të këtij dikasteri qeveritar nuk ka treguar përfomancë të mirë, thonë zyrtarë të AKR-së, të cilët e kanë konfirmuar për RTKlive shkarkimin e tij.


Rrahim Pacolli sekretar organizativ i AKR-së, tha për RTKlive se shkakrimi i ministrit Gashi ka ndodhur për shkak se ky i fundit nuk ka treguar përformancë të mirë. “AKR e ka si praktikë që të bëjë vlerësimin e punës së gjithësecilit ministër. Është bërë vlerësimi i punës së Gashit dhe si pasojë ka ardhur deri të shkarkimi i tij”, tha ai, duke shtuar se kërkesa për shkarkim është bërë para disa ditësh, ndërkaq sot ka ndodhur largimi i tij.

Pacolli tha se AKR ende nuk ka vendosur  se kush do  ta zëvendësojë Gashin.

Ndryshe, kohë më parë, partia që drejtohet nga Behgjet Pacolli pati shkarkuar ministrin e po të njëjtit dikaster, Falmur Sefaj, duke emëruar në atë kohë Bejtush Gashin, i cili sot është liruar nga detyra.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas