Aktualitet

E pritën me protesta, Rama inspekton në këmbë punimet e rrugës dhe lumit Gjanica në Fier

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:43 - 01/05/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama mesditën e sotme ishte në Fier, ku inspektoi dy kantieret, rikualifikimin urban të qendrës së qytetit dhe rehabilitimit të lumit Gjanica si dhe rikonstruksionin e segmentit të dytë të rrugës “Jakov Milaj”.


“Lumi Gjanica është kthyer nga një burim përmbytjesh e pisllëku, në damarin e gjelbër të qytetit me investimet që po bëhen”, – u shpreh Rama.


Kryebashkiaku Subashi tha se “Përfundimi i këtyre dy projekteve do t’i sjellin qytetit atraktivitet, turizëm, shtim të hapësirave publike, shlodhëse e të gjelbëruar dhe qëndrueshmëri zhvillimi mjedisor, ekonomik dhe kulturor“.


 


LEXO EDHE:

Kryeministri në Fier, rinisin thirrjet “Rama ik”


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas