Aktualitet

4 fëmijë të infektuar me koronavirus, ja si është gjendja e tyre


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:23 - 26/03/20 |
mapo.al

Nga 174 të prekurit me koronavirus në vendin tonë, 4 janë fëmijë, të moshës pediatrike. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë për 24 orët e fundit, numri i rasteve të reja është 28. Eugena Tomini, specialiste e Institut të Shëndetit Publik u shpreh se të infektuarit e mitur janë kontakte të rasteve pozitive.


Nuk dihet nëse këta kanë histori familjare me të infektuar me virusin e rrezikshëm. Megjithatë, Tomini tha se fëmijët nuk kanë shenja klinike.


“Nga të prekurit, rezultojnë 4 raste pozitive të moshës pediatrike, kontakte të rasteve pozitive, janë pa shenja klinike dhe në gjendje të mirë shëndetësore”, u shpreh Tomini.

LEXO EDHE: Arrin në 174 numri i të infektuarve me COVID-19, 28 raste të reja1


Etiketa: , ,

Pas