Aktualitet

E rëndë/ Makina përplas biçikletën, humb jetën shqiptarja në Itali


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:56 - 01/10/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shtetin fqinj.


Një emigrante shqiptare ka humbur jetën në Itali, si pasojë e një aksidenti me biçikletë. Një 46-vjeçar e ka përplasur me makinën tip “Citroen C3” 51-vjeçaren.


Bëhet fjalë për Abana Bega, 51 vjeç. Albana Bega ishte përdoruese e rregullt e biçikletës.Ajo nuk arriti t’i mbijetonte dot plagëve të marra, pavarësisht se u dërgua me shpejtësi në spital nga një ambulancë. Albana la pas burrin e saj Luanin dhe të birin.
51-vjeçarja jetonte së bashku me burrin dhe djalin e saj në Porto Potenza prej 20 vitesh dhe kishin ndërtuar jetën aty.Tragjedi brenda tragjedisë e cilësojnë mediet italiane vdekjen e shqiptares, pasi para 10 ditësh kishte vdekur babai i 51-vjeçares.

1


Etiketa: , ,

Pas