Aktualitet

E rëndë/ Ministri britanik dhunon aktivisten e Greenpeace (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:26 - 21/06/19 |
mapo.al

Ministri britanik, Mark Field po përballet me thirrje për të dhënë dorëheqjen, pasi u filmua duke dhunuar një eko-protestuese mbrëmjen e kaluar.


Në video shihet Fiel duke kapur nga qafa dhe duke përzënë me dhunë aktivisten e Greenpeace, nga një darkë në Londër.

Për të justifikuar veprimin e tij, Field tha se e kishte bërë atë veprim duke “iu përgjigjur një shkelje të madhe sigurie”, pasi kishte pasur frikë se protestuesit mund të kishin qenë të armatosur.

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas