Aktualitet

E rëndë në Greqi/ Shqiptari vret bashkëshorten dhe telefonon policinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:30 - 06/12/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një shqiptar ka vrarë gruan e tij dhe më pas ka telefonuar policinë e i ka treguar krimin.


Ngjarja e rëndë u regjistrua në orët e para të mëngjesit në Blaxioti, Lakonia.


Sipas raportit, një shtetas shqiptar 40-vjeçar ka mbytur me duart e tij bashkëshorten e tij 36-vjeçare.Ai dyshohet se ka njoftuar autoritetet se e ka mbytur gruan e tij pas një debati të fortë.
Policia ka mbërritur në shtëpi dhe ka konstatuar se gruaja ishte pa ndjenja.36-vjeçarja u transportua me autoambulancë në spitalin e zonës ku edhe u konstatua vdekja.

Sipas informacioneve të notospress.gr bëhet fjalë për një çift me dy fëmijë të mitur, shkruan protothema.

30


Etiketa: ,

Pas