Aktualitet

E rëndë në Itali, emigranti humb jetën pasi punoi në diell për orë të tëra


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:20 - 27/06/21 |
mapo.al

Një ngjarje tronditëse me pasojë vdekjen ka ndodhur në Itali.


Një emigrant 27 vjeçar me origjinë nga Mali në Afrikë, Camara Fantamadi, ka gjetur vdekjen dje nga i nxehti.


I riu humbi jetë pasi u ndje keq teksa kthehej me biçikletë në shtëpi, pasi kishte punuar për disa orë në fushë me mbledhjen e perimeve.Temperaturat në zonë ishin mjaft të larta dhe ajri ishte thuajse i papërshtatshëm për frymëmarrje. Rreth orës 18.00 Camara ndaloi biçikletën dhe u mbështet përtokë. Një kalimtar raportohet se ndaloi për t’i ardhur në ndihmë, por gjithçka ishte e kotë pasi i riu u gjet më pas i vdekur nga grupet e emergjencës, me fytyrë përtokë.Një mik i Camara tregonte për mediat se i ndjeri ishte përgjithesisht mirë me shendet dhe në fund të punës kishte kërkuar ujë, që e kishte hedhur në kokën e nxehur nga dielli. Më pas kishte marrë biçikletën dhe ishte larguar.

Lexo edhe :  Apeli e dënoi me 2 vite burg - Mapo siguron foton, Llalla pret trenin në Itali


1


Etiketa: , , ,

Pas