E rëndë në Itali- Shkëputet kabina e teleferikut, 13 viktima, 2 të mitur në gjendje të rëndë

Ka shkuar në 13 numri i të vdekurve nga aksidenti i rëndë që ndodhi mesditën e sotme në Itali ku një kabinë teleferiku është shkëputur dhe ka rënë teksa i afrohej fundit, pra ndalesës. Ngjarja e rëndë është shënuar në provincën e Verbania-Cusio-Ossola të Italisë. Një kabinë teleferiku në Stresa-Mottarone me 15 persona brenda u … Continue reading E rëndë në Itali- Shkëputet kabina e teleferikut, 13 viktima, 2 të mitur në gjendje të rëndë