Aktualitet

E rëndë në Kavajë, vritet një person, plagoset polici (EMRI)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:20 - 10/10/19 |
mapo.al

Qyteti i Kavajës është tronditur mëngjesin e sotëm nga një ngjarje e rëndë. Pas një sherri, që dyshohet të ketë ndodhur për motive të dobëta, ka mbetur i vrarë një person dhe është plagosur një tjetër, ky i fundit efektiv i policisë së burgjeve. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.2 të qytetit.


Burime për mediat bëjnë me dije se sherri ka ndodhur për një grua, në banesën e kësaj të fundit, në orët e para pas mesnate. Mendohet se viktima shkoi në shtëpinë e ish-të dashurës pas ndarjes, dhe aty ka nisur një debat.


News 24 raporton se viktima, Dritan Haxholli ka qenë i armatosur dhe ka filluar të kërcënojë vajzën me armë zjarri. Kjo e fundit thuhet se ka lajmëruar një të afërm, Bledar Toçin, i cili kur ka hyrë në banesë, është përballur me të shtëna. Haxholli qëlloi me pistoletë në drejtim të tij, duke e lënë të plagosur.

Polici i burgjeve mësohet se i është kundërpërgjigjur duke e qëlluar me armën e shërbimit, e për pasojë e ka lënë të vdekur në vend.Pas ngjarjes, i plagosuri Bledar Toçi, i cili punon si polic burgjesh, është dërguar me urgjencë në spitalin e Traumës në Tiranë.Kavajë/Informacion paraprak

Rreth orës 00.40, në Lagjen nr. 2 Kavajë, shtetasi D. H., banues në Kavajë, ka hyrë në banesën e shtetases M. Q. Në banesë ndodhej dhe shtetasi B. T, banues në Kavajë, punonjës i Policisë së Burgjeve.

Shtetasi D.H. është konfliktuar me shtetasin B. T. dhe si pasojë shtetasi D.H ka qëlluar me armë në drejtim të shtetasit B.T duke e plagosur atë. Shtetasi B.T me armën e shërbimit ka qëlluar në drejtim të shtetasit D.H i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Shtetasi B.T, ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas