Aktualitet

E rëndë në Kurbin/ Flakët përpijnë banesën, humb jetën 2 vjeçari


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:42 - 17/01/20 |
mapo.al

Një banesë në fshatin Sanxhak të Kurbinit është përfshirë nga flakët. Nga të dhënat e para raportohet për një fëmijë 2 vjeçar të vdekur.


Zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për të shuar atë. Dyshohet se zjarri është shkaktuar nga soba me dru.


Njoftimi i policisë
Sot, rreth orës 15:00, në banesën e shtetasit H.Ç., banues në Sanxhak, Kurbin, ka rënë zjarr, ku pas mbërritjes së shërbimeve të Policisë dhe zjarrfikëses, në ambjentet e brendshme të banesës është konstatuar trupi i pajetë i një të mituri, 2-vjeçar.Nga veprimet e para hetimore rezulton se fëmija ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe djegies.
Në vendngjarje grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas