Aktualitet

E rëndë në Mat! Dy vëllezërit humbin jetën nga covid brenda 24 orëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:32 - 26/02/21 |
mapo.al

Dy vëllezër nga Mati kanë ndërruar jetë në një kohë jo më të gjatë se 24 orë.

Fatmir dhe Luan Domi, përkatësisht 60 dhe 55 vjeç kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid.


  • foto galeri
  • foto galeri

Lajmi bëhet i ditur nga djali i njërit prej viktimave, i cili pasi lajmëroi fillimisht vdekjen e xhaxhait një ditë më parë, sot njoftoi edhe vdekjen e babait.
“Me hidherim te thelle njoftoj vdekjen e Babait tim Fatmirit 60 vjec, i cili nderroi jete sot per shkak te ketij virusi te pabese. Humbja e Fatmirit ishte nje goditje e forte dhe e papritur per femijet, bashkeshorten, mua, te afermve dhe miqve.


 


 

Pritja behet nga ora 9-13 te lokali “Stafasani” Burrel dhe varrimi ne fshatin Baterr e Vogel. Miqte, te afermit jane te mirekuptuar per shkak te situates edhe per mosmarrjen pjese ne kete ceremoni mortore.

Lexo edhe :  Kosovë- Ulen infektimet, 5 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Me shume respekt ”, shkruan Ibrahim Domi.

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas