Aktualitet

E rëndë në Shëngjin/ Gruaja afgane plagos me thikë bashkëkombasin e saj














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:01 - 23/10/21 |
mapo.al

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në qytetin e Shëngjinit pak minuta më parë.






Një grua afgane ka sulmuar me thikë bashkatadhetarin e saj afgan dhe e ka plagosur.


Burimet bëjnë me dije se viktima është dërguar në spitalin rajonal të Lezhës dhe nuk dihet ende gjendja e tij shëndetësore dhe as rrethanat e kësaj ngjarjeje.







Kujtojmë se në hotelet e Shëngjinit, qeveria ka strehuar refugjatët afganë me familjet e tyre, që u evakuuan nga Kabuli në ditët e tensionuara pas largimit të trupave amerikane nga Afganistani.




Këta refugjatë janë në pritje të shqyrtimit të dokumenteve për t’u nisur më pas drejt SHBA-së.



1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas