Aktualitet

E rrallë – Mjekët operojnë pacientin në zemër gjatë zjarrit në spital


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:38 - 03/04/21 |
mapo.al

Një ekip mjekësh rusë, përfunduan me sukses operacionin e zemrës së një personi, brenda një spitali që mori flakë të premten, ndërsa zjarrfikësit, luftonin jashtë me flakët.

Sipas mediave të huaja, spitali Blagoveshchensk mori flakë, dhe 60 pacientë u evakuuan.


 
Por megjithatë edhe pse e gjithë ndërtesa ishte e përfshirë nga zjarri, mjekët nuk lanë në mes operacionin, të cilët për fat të e kanë përfunduar me sukses.


Mësohet se operacioni u krye nga 8 mjekë, në katën e nëndheshëm.


Mjekët ia dolën që të përfundojnë punën e tyre, pavarësisht zjarrit dhe humbjes së energjisë elektrike.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas