Aktualitet

E rrallë në Kaliforni, të burgosurit infektojnë qëllimisht njëri-tjetrin me Covid-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:45 - 12/05/20 |
mapo.al

Një ngjarje e pazakontë ka ndpdhur në Kaliforni të SHBA-së ku një grup i të burgosurve besohet se qëllimisht është infektuar me koronavirus për t’u liruar më herët nga burgu.


Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se në qendrën e ndalimit “Pitchess” në mesin e prillit u raportua për një rritje të papritur të rasteve me Covid-19 dhe dukej se askush nuk kishte sqarim për këtë.Komandanti i policisë, Alex Villanueva, njoftoi të hënën se 21 të burgosur e kanë infektuar me qëllim njëri-tjetrin me koronavirus duke e ndarë mes vete një shishe me ujë të ngrohtë dhe duke e përdorur të njëjtën maskë.


Nga pamjet e siguruara nga kamerat e sigurisë shikohet momenti kur të burgosurit e kalojnë te njëri-tjetri një shishe me ujë dhe pijnë prej saj.

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas