Kryesore

“E vrava se më tradhëtonte”: Zbardhet dëshmia e gruas në polici

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:17 - 17/06/18 |
mapo.al

Nga Elvis Hila, Ora News


Xhelozia mendohet të ketë qenë shkaku i vrasjes së sotme në tregun e Milotit.


Në gjendje të rënduar psikologjike, 35-vjeçarja Violeta Donaj mësohet të ketë deklaruar në polici se qëlloi me pistoletë ndaj bashkëshortit Kujtim Donaj, 42-vjeç për arsye xhelozie.


“Krimin e kam kryer për motive xhelozie, pasi bashkëshorti me tradhëtonte”, mësohet të ketë deklaruar.


Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 07:10 të mëngjesit të dielës, në tregun e Milotit.

Policia e arrestoi Violetën në tentative për tu larguar, ndërsa në cilësin e proves materiale është sekuestruar arma e krimit, pistoleta me të cilën është kryer krimi si dhe 4 gëzhoja të gjetura në vendin e ngjarjes.

Mësohet se çifti Donaj nga Rrësheni punonin çdo të dielë si tregtarë në tregun e Milotit ku kishin një dyqan rrobash të përdorura.

Ata jetonin në qytetin e Rëshenit dhe ishin prinder të dy fëmijëve.


Etiketa: , , ,

Pas