Aktualitet

E zë korenti në shtyllën e tensionit, ndërron jetë elektricisti në Gjirokastër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:06 - 23/05/21 |
mapo.al

Policia e Gjirokastrës njofton se një specialist i OSHEE-së, që po punonte në një shtyllë tensioni, e ka zënë korenti dhe për rrjedhojë ka ndërruar jetë.


Viktimë është shtetasi K.P 55 vjeç, elektricist, banues në fshatin Nepravishtë.


Njoftimi:Gjirokastër/Informacion paraprak.Rreth orës 17:15, jemi njoftuar se në fshatin Nepravishtë, shtetasi K. P., rreth 55 vjeç, banues në Nepravishtë (Punonjës i OSHEE) është gjetur i pajetë.Ky shtetas ka qënë duke punuar në një shtyllë tensioni në fshatin Nepravishtë dhe ka rënë në kontakt me rrymën elektrike ku si pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme hetimore për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas