Aktualitet

Ecte me flamur serb në dorë, policia arreston gruan në Mitrovicë

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 18:20 - 02/12/19 |
mapo.al

Një qytetare serbe është arrestuar nga autoritetet kosovare pasi u kap duke ecur me flamurin serb në territorin kosovar.


Mësohet se gruaja po kalonte me flamurin serb nga Mitrovica Veriore drejt Mitrovicës Jugore. Por veprimi i saj u konsiderua provokim duke marrë parasysh se Mitrovica është “mollë sherri” mes Serbisë dhe Kosovës.

Etiketa: , ,

Pas