Aktualitet

Edhe 2 infermierë në Tiranë e fitojnë betejën me Covid-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:12 - 10/04/20 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirlit, jep lajmin e mirë se 2 infermierë në Tiranë janë shëruar nga COVID 19 pas testit konfirmues në laboratorin e virologjisë në ISHP.


Numri i personelit mjekësor të shëruar nga COVID-19 shkon në 30. Deri tani janë 182 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me koronavirusin.


Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot vetëm 7 raste të reja për 24 orët e fundit, duke e çuar 416 numrin e të infektuarve.


 


LEXO EDHE:

Vetëm Tirana dhe Shkodra me raste të reja COVID-19, dy mjekë te Infektivi


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas