Aktualitet

Edhe sot dominon i nxehti afrikan, sa do të jenë temperaturat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 01:00 - 04/08/21 |
mapo.al

I nxehti me origjinë afrikane që ka mbërthyer vendin tonë do të vijojë ndikimin e tij edhe gjatë ditës së sotme, e mërkurë 4 gusht 2021, paralajmërojnë sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak.


Kështu moti do të jetë i kthjellët me vranësira kalimtare gjatë mesditës si dhe prani të grimcave të pluhurit e rërës në lartësi.


Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë me tendencë forcimi deri mesatare përgjatë bregdetit pasdite e në mbrëmje.Temperaturat do të vijojnë të mbeten të larta në:zonat malore 18°C deri në 36°C
zonat e ulëta 21°C deri në 40°C
zonat bregdetare 24°C deri në 38°C1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas