Kryesore

Edhe një ditë tension: Nesër jepet masa e sigurisë për të arrestuarit e Kukësit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:47 - 03/04/18 |
mapo.al

Masa e sigurisë për 23 personat e arrestuar për trazirat në Rrugën e Kombit do jepet ditën e mërkurë.


Mediat patën raportuar se kjo masë do jepet sot, por së fundmi është mësuar se masa e sigurisë do jepet nesër në orën 9:00.Masa do jepet nga Gjykata e Kukësit.


Është caktuar gjyqtarja që do të marrë në shqyrtim masën  e sigurisë për 23 qytetarët e arrestuar pas protestës së zhvilluar në Kukës.

Ajo do të jetë Alma Ahmetaj.

Dhjetëra protestues janë grumbulluar ndërkohë në ambientet e jashtme të drejtorisë së Policisë në kryeqytet.

Mes tyre gjenden dhe deputetë të opozitës, ndërsa policia ka kaluar në gjendje gatishmërie, pasi pritet përshkallëzim i protestës.


Etiketa: , , ,

Pas