Aktualitet

Edhe OSSH nis gjobat ndaj abonentëve, 51 të proceduar pasi vodhën 250 mijë kV

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:17 - 20/06/20 |
mapo.al

Në 2626 kontrollet e kryera nga Departamenti i Rikuperimit të Humbjeve në maj, u zbuluan dhe u proceduan në organet e drejtësisë 51 abonentë.


Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën të ditur se gjysma e rasteve të proceduara ishin në zonat e Shkodrës dhe Durrësit.


Ky departament, pjesë e OSSH, pas verifikimeve në terren rekomandoi 1001 masa (detyra) për drejtoritë rajonale, për zbatimin me korrektësi të procedurave ligjore.


Ndaj abonentëve të proceduar penalisht u vendos edhe vlera e dëmit prej 250 mijë kV (vjedhje) shkaktuar kompanisë, pjesë e OSHEE Group sh.a.Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas