Aktualitet

Edhe paketa antishpifje në Venecia, shqyrtimi nis në mars
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:10 - 22/01/20 |
mapo.al

Paketa antishpifje do të shqyrtohet nga Komisioni i Venecias.Në faqen zyrtare të komisionit të Venecias mësohet se dy ligjet që përmbajnë paketën Antishpifje do të shqyrtohen në mars.


Po këtë muaj do të Komisioni i Venecias do të marrë në shqyrtim dhe kërkesën e Presidentit Ilir Meta, lidhur me zgjedhjen e 2 anëtarëve të gjykatës Kushtetuese.


Ndërkohë sot Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese rrëzoi dekretin e Presidentit, Ilir Meta për mediat elektronike , pjesë e paketës “Anti-shpifje”.

Etiketa: ,

Pas