Aktualitet

Edi Paloka deklaratë nga Durrësi: Beteja për demokracinë sapo ka filluar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:52 - 28/04/21 |
mapo.al

Nënkryetari i PD, Edi Paloka në një deklaratë nga Durrësi ka garantuar se opozita do të vijojë të lufojë për demokracinë deri në fitore.


Paloka ka komentuar edhe incidentin mes Ferdinand Xhaferrin dhe ish-kryebashkiakun Vangjush Dako dje në Durrës ku pati sharje, fyerje e goditje me shishe uji.


Ai thotë se Dako e provokoi dhe fyeu Xhaferrin.Deklarata
Edi Rama ka bashkёpunuar dhe vazhdon tё bashkёpunojё hapur me pёrfaqёsues tё krimit.Vangjush Dako, njeriu mё i afёrt i Ramёs nё Durrёs, nё listёn e Departamentit tё Shtetit Amerikan si figura mё e korruptuar dhe e lidhur me krimin nё Shqipёri, provokoi dhe fyeu kryetarin e Partisё Demokratike nё Durrёs, Z. Ferdinand Xhaferri. Ngjarja ndodhi nё ambjentet e Pallatit tё Sportit nё, ku numёroheshin votat e KZAZ 21 nё Durrёs. I shpallur non-grata nga SHBA, Dako nuk ka hezituar asnjё moment të tregojë se ai ёshtё kryetari real i PS-së në zgjedhjet e Durrёsit.

Lexo edhe :  "Kam futur në dhe burra më të mirë, e jo më ty", kërcënoi policët, lihet i lirë


Sot fryma e ndryshimit ёshtё mё e madhe se asnjёherё tjetёr. Ne jemi mё tё fortё dhe mё tё vendosur se kurrё dhe me vendosmёri ne do tё luftojmё çdo ditё pёr tё mbrojtur demokracinё dhe për të sjellë sё bashku njё tё ardhme mё tё mirё pёr vendin tonё.

Ne do tё vazhdojmё tё luftojmё derisa demokracia tё fitojё.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas